Dega e Tretë e LDK-së, mbështet marrëveshjen LAN

Dega e Tretë e LDK-së, mbështetë marrëveshjen LDK, AAK, NISMA

Prishtinë, 23 qershor 2014 – Dega e Tretë e LDK-së, si vazhduese e frymës rugoviane, përshëndetë marrëveshjen për koalicionin e ri duke shpresuar se do të demonstrohet frymë e tolerancës politike dhe respekt për opozitën e …

Lexo më shumë →

Kryetari Mustafa votoi në Shkollën “Emin Duraku”

Kryetari Mustafa votoi në Shkollën “Emin Duraku”

Prishtinë, 8 qershor 2014 – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, akademiku Isa Mustafa, ka votuar në qendrën e votimit në Shkollën Fillore ‘Emin Duraku’ në Prishtinë. Kryetari Mustafa i ka ftuar të gjithë qytetarët që …

Lexo më shumë →

Brand: Qeveria e tanishme nuk e ka luftuar krimin dhe korrupsionin

Brand Qeveria e tanishme nuk e ka luftuar krimin dhe korrupsionin

Prishtinë, 6 qershor 2014 – Deputeti i Bundestagut gjerman, Michael Brand, i dërguar i kancelares Angela Merkel, në tubimin përmbyllës së LDK-së, ka thënë se Gjermania e do Kosovën në Evropë, por qeveria e tanishme e …

Lexo më shumë →

Daul: Mustafa pasardhës i denjë i Rugovës – Gandit të Ballkanit

Daul Mustafa pasardhës i denjë i Rugovës – Gandit të Ballkanit

Prishtinë, 6 qershor 2014 – Presidenti i Partive Popullore Evropiane, Joseph Daul, nëpërmes një letre mbështetëse për Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK), ka thënë se kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, do t’i fitojë zgjedhjet …

Lexo më shumë →

Merkel Mustafës: LDK përfaqëson perspektivën evropiane të Kosovës

Merkel Mustafës LDK përfaqëson perspektivën evropiane të Kosovës

Prishtinë, 6 qershor 2014 – Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, njëherësh kryetare e Unionit Kristiandemokrat Gjerman (CDU), nëpërmes një letre mbështetëse dërguar kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i ka dhënë atij për …

Lexo më shumë →

Z.kancelari i Austrisë mbështet LDK-në në fitoren e së dielës

Zëvendëskancelari i Austrisë mbështet LDK-në në fitoren e së dielës

Vjenë, 5 qershor 2014 – Zëvendëskancelari dhe Ministri i Financave i Austrisë, Dr. Michael Spindelegger, njëherësh kryetar i Partisë Popullore të Austrisë, nëpërmes një letre dërguar kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, …

Lexo më shumë →

Mustafa: Miqtë të indinjuar me mos luftimin e dukurive negative

Mustafa Kosovarët dhe miqtë e tyre të shqetësuar pse qeveria nuk ka luftuar krimin e organizuar e korrupsionin

Prishtinë, 2 qershor 2014 – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe kandidati i saj për kryeministër, Isa Mustafa, ka thënë të hënën në mbrëmje në një tubim të o …

Lexo më shumë →

Presidenti i PPE: LDK do t’i fitojë zgjedhjet

PPE LDK do t'i fitojë zgjedhjet, vetëm Mustafa mund të bëjë reforma të thella

Vtëm Mustafa mund të bëjë reforma të thella Bruksel, 29 maj 2014 – Presidenti i Grupit të Partive Popullore Evropiane (PPE), Joseph Daul, ka thënë se pas fitore së PPE në zgjedhjet e javës së kaluar n …

Lexo më shumë →

Mustafa: Vetëm LDK mund ta ndalë degradimin e shtetit dhe ta zhvillojë Kosovën

Mustafa Vetëm LDK mund ta ndalë degradimin e shtetit dhe ta zhvillojë Kosovën

Prishtinë, 28 maj 2014 – Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, në hapjen e fushatës për zgjedhjet e përgjithshme, ka thënë se vetëm Lidhja Demokratike e Kosovës mund ta ndalë trendin e d …

Lexo më shumë →